środa, 4 września 2013

Sportowa Książka Roku

Witajcie! Dzisiaj chciałbym napisać o plebiscycie Sportowa Książka Roku. Wspominam o nim nie bez kozery, ponieważ dorzuciłem tam swoje trzy grosze :) Współpracuję z twórcą tej inicjatywy, publikując tam swoje recenzje książek sportowych.

Tyle o mnie :) Teraz słów kilka o plebiscycie Sportowa Książka Roku.

2013 rok będzie pierwszym, w którym oceniać będziemy sportowe książki, wydane na polskim rynku w okresie październik 2012 - wrzesień 2013. Najlepsze z nich otrzymają tytuł "Sportowej Książki Roku".

To nowatorski pomysł na rynku polskiej literatury, bowiem do tej pory, książki sportowe musiały rywalizować w konkursach, które nie były do nich przystosowane. "Sportowa Książka Roku" to pomysł stworzony specjalnie dla tego typu tytułów.

Książki nominowane będą na początek w czterech kategoriach - biografie/autobiografie, piłka nożna, "na kołach" i pozostałe. Codziennie, przez cały wrzesień, publikować będziemy informacje o kolejnych książkach, które wezmą udział w naszym konkursie. Głosowanie wystartuje zaś 1 października br.
Co ciekawe, nasz plebiscyt będzie pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie. Podobne wydarzenia odbywają się na terenie Europy w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a na świecie - m.in. w Stanach Zjednoczonych.


Bardzo gorąco zapraszam moich czytelników do wzięcia udziału w konkursie. Więcej informacji na stronie: SportowaKsiazkaRoku.pl


3 komentarze:

 1. Świetna inicjatywa, szkoda, że naprawdę dobrych książek sportowych jest jeszcze tak nie wiele na naszym rynku. Jestem jednak niemal pewien, że już wkrótce się to zmieni! :-)

  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł! Powiem o tym plebiscycie mojej koleżance, która przeczytała więcej niż ja sportowych książek ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będę wdzięczny :) Z góry dzięki!

   Usuń