środa, 2 stycznia 2013

Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 najlepszych sportowców 2012 – moje głosy

Witajcie w Nowym Roku! Nie będzie dzisiaj długo, ale będzie o rzeczy konkretnej i myślę dla nas ważnej. Jak co roku organizowany jest Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 najlepszych sportowców minionego roku. Kto jeszcze nie oddał głosów, niech to czyni póki czas! Dziś ostatni dzień głosowania!
 Link, gdzie można zagłosować -> klik

Moje typy:

Krótkie uzasadnienie, dlaczego tak, a nie inaczej :)

1. Tomasz Majewski
To już postać wybitna nie tylko w polskim sporcie, ale w światowym. Nie każdemu jest dane zdobyć złoty medal olimpijski, ale zrobić do drwa razy z rzędu to już rzadkość. Za wyjątkowe chwile i za Mazurka Dąbrowskiego w Londynie.  

2. Bartosz Kurek
Ponownie nominację dla Bartka Kurka, traktuję, jako nominację dla całej reprezentacji Polski. Nasi siatkarze osiągnęli w tym roku coś niebywałego. Wygrać Ligę Światową nie było łatwo. Wygrali Światówkę w niesamowitym stylu, a to co wyprawiał Bartek w roku 2012 to był kosmos!

3. Agnieszka Radwańska
Mamy tu wspominać przyjemne chwile, więc tylko takie będę wspominać te z udziałem najlepszej polskiej tenisistki. Historyczny finał Wimbledonu. Wcześniej fantastyczny triumf w Miami, potem wygrany turniej w Brukseli. A najlepsze jak zwykle na koniec. Mecze w Stambule na Mistrzostwach WTA pokazały, jak piękny jest tenis w wykonaniu Iśki.

4. Robert Lewandowski
Nie często doceniam piłkarzy, ale w tym roku wyjątkowa docenię naszego napastnika. Skoro jeśli biją się o niego najlepsze europejskie kluby, skoro w superlatywach wypowiadają się o nim wybitni znawcy futbolu. To trzeba wynagrodzić trudy ciężkiej pracy Roberta w dostaniu się na piłkarskie szczyty. Dawno nie mieliśmy piłkarza takiego kalibru.

5.  Radosław Kawęcki
Czwarte miejsce na IO w Londynie to olbrzymi sukces Kawęckiego. Jednak za to co zrobił W Debreczynie i Stambule zdobywając złote medale muszą znaleźć odzwierciedlenie w moim rankingu. Polski grzbiecista pokazuje jednak, że polskie pływanie jeszcze nie zatonęło. 

6. Adrian Zieliński
W roku olimpijskim zawsze jest trudne o sprawiedliwe i mądra wytypowanie, kto na jakim miejscu. W Londynie był bezkonkurencyjny to w moim zestawieniu musiał poradzić sobie z moją subiektywną oceną. 

7. Anita Włodarczyk
Z pewnością gdyby było złoto byłaby zdecydowanie wyżej. Oczywiście srebro to wielki sukces dla wszystkich. A myślę, że dla samej Anity w obliczu tak trudnych przygotowaniach do sezonu olimpijskiego to srebro ma wartość złota.

8. Magdalena Fularczyk/Julia Michalska
Ostatnim tchnieniem, siłą woli, ale wyszarpały ten brązowy medal. W moim zestawieniu obecność obowiązkowa. Oby więcej takich wojowniczek i tak zadziornych i do końca walczących sportsmenek.

9. Justyna Kowalczyk
Niestety w przypadku Justyny pokutuje przekonanie, że to co nie zrobi to wciąż będzie za mało. Rok 2012 był bardzo dobry w jej wykonaniu. Wygrana w Tour de Ski, drugie miejsce w Pucharze Świata…

10. Sylwia Bogacka
Prawdziwą furorę i wielkie zainteresowanie mediów za sprawą srebrnego medalu sprawiło, że każdy z nas zna Sylwię Bogacką. Oby zapisała się także w pamięci Przeglądu Sportowego będąc w ścisłej dziesiątce.

5 komentarzy:

 1. Moja 10 wyglądała bardzo podobnie, choć nie pamiętam czy znalazł się w niej Lewandowski... No i na pierwszym miejscu był Bartek ^^ Szkoda, że nie było naszych siatkarzy plażowych, przecież w Londynie naprawdę niewiele im brakowało, a była to nasza pierwsza w historii plażowa para biorąca udział w IO.

  OdpowiedzUsuń
 2. O mały włos a nie zdążyłabym zagłosować! Dobrze, że zajrzałam tutaj po (dłuuugiej) przerwie.
  Moja 10 też jest bardzo podobna do Twojej ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy parę wspólnych typów, ale numer jeden ten sam. typuję na zwycięzcę, bo jakby nie patrzeć i kogo nie wielbić, to on, jak chyba nikt, dał nam najwięcej radości w tym roku. Swoją pracą, postawą, charakterem i wcale nie zaskakując na IO :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba głosowałabym podobnie :)
  Chociaż Robert Lewandowski mnie nie przekonuje... Za bardzo mi go wszyscy "wygwiazdorzyli" - Robert to, Robert tamto... A mnie nie przekonał swoją grą na Euro i tyle! W Borussi natomiast no muszę sprawiedliwie powiedzieć, nieźle pogrywa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi ciężko jest wybrać zwycięzcę, a co dopiero ułożyć ich w jakiejś kolejności. Podczas igrzysk wile osób zasłużyło na nagrody, ale też nie można zapominać o innych sportowcach. Ciężka sprawa... Zgadzam się ze snajperkiem :)

  OdpowiedzUsuń