wtorek, 31 lipca 2012

Szpilką w Igrzyska: Bułgarski zimny prysznic (5)

Wielką niespodziankę sprawili bułgarscy siatkarze wygrywając z naszą reprezentacją 3:1. Na pewno nie tego spodziewaliśmy się po naszych siatkarzy, ale nie ma co dramatyzować. Polacy zagrali słabszy mecz, ale podobno taki w turnieju musi się zdarzyć. Gdy dołożymy do tego kapitalną postawę Sokołowa i Skrimova, którzy ewidentnie grali powyżej swoich możliwości, z kolei ten pierwszy niewątpliwie miał tzw."dzień konia".

Wydaję mi się jednak, że zabrakło nam techniki przede wszystkim w bloku, bowiem często Sokołow czy Skrimov przedzierali się przez blok pewnie go omijając, w zagrywce też były pojawiły się nieścisłości i niedokładności w postaci zagrywek na libero Salparowa. To chyba tyle.

Nie był to zły mecz w wykonaniu naszych siatkarzy i nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu. Bułgarzy zagrali kapitalne spotkanie, w którym trudno było uczynić coś, co mogło odwrócić losy tego spotkania. Nie pomogły zmiany, co pokazuje, że cała drużyna miała ten słabszy dzień.

Polski kapitan potwierdza moja słowa i apeluje o spokój. - Musimy przeanalizować to, co się dziś wydarzyło i wyciągnąć wnioski. Żadnych męskich rozmów nie potrzebujemy, dziś po prostu mieliśmy gorszy mecz - stwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską Marcin Możdżonek.

Miało być też coś o komentarzu, w końcu go wysłuchałem, ale by być choć trochę obiektywnym to może po wygranym meczu Polaków, by zbytnio nie zaszkodzić Dębowskiemu :)

Czekałem też w końcu na wiadomość z innych aren, w których polscy zawodnik będący niżej notowany pokona kogoś z wyżej półki. I doczekałem się. Rafał Dobrowolski awansował do 1/8 finału! Polak pokonał wyżej rozstawionego reprezentanta Indii Rahula Banerjee. Nareszcie!

Fot. PAP

3 komentarze:

 1. ja się nie odzywam i nie komentuję.
  przegraliśmy i tyle.
  kibicujemy dalej :).

  brawo dla Grzesia i Mariusza ! :))
  mecz z Amerykanami - klasa :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasi siatkarze plażowi są dobrzy , <3

  szkoda meczu, ale trudno to jest siatkówka, tera trzeba zebrać siły i wygrywamy z Quirogą i spółką. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trudno- to jest sport, raz się zdarzyło, ale teraz jedziemy dalej i walczymy w następnych meczach, gramy co swoje....
  Świetnie w plażówce im wczoraj poszło ;D

  OdpowiedzUsuń